ЄТМ2016

Організатори від ГО “Міські реформи”:

Олександра Нарижна
Анастасія Палій
Олена Чернишова
Антоненко Надія
Ольга Музика

В організації Європейського тижня мобільності в Харкові прийняли активну участь волонтери – студенти Харківського національного університету будівництва та архітектури, та ін. за що їм щира подяка.

Мета:

Звернути увагу органів місцевого самоврядування до питань мобільності в місті, впровадити заходи у сфері сталого розвитку транспорту та стимулювати населення до зниження використання автомобілів.

Цільова аудиторія:

архітектори, урбаністи, велоактивісти, муніціпальна влада, науковці, студенти, небайдужі городяни

В рамках Європейського тижня мобільності в Харкові  ГО «Міські реформи», Велосипедний Клуб «Харківський велосипедний союз», ГО «Право вибору», ГО «ТУР» провели низку заходів, присвячених популяризації та поширенню ідей «сталого транспорту» http://www.objectiv.tv/140916/naspravdi-mobilnost.html:

«В метро з закритими очима» — захід, метою якого було показати харків’янам складнощі, з якими стикаються в громадському транспорті незрячі люди, заохотити їх до уважного і тактовного ставлення, а також до підтримки проектів реконструкції та переоснащення станцій метро з метою доступності його для людей зі зниженою мобільністю (незрячих, глухих, людей на візках тощо).

Ярмарок міських проектів “Кульбаба”. Це захід, який познайомив мешканців зі сталою та розумною мобільністю. Активісти презентували міські проекти та ідеї з покращення міської мобільності та розвитку сталого транспорту:

– Концепція розвитку велоінфраструктури;

– Велодоріжка по проспекту Науки;

– Метро для всіх;

– Тролейбус на Сумську;

– Пішохідна зона в історичному центрі;

– Пішохідний простір площі Конституції;

– Пішохідний простір центральної частини міста.

«Осінній Велодень-2016» – Святковий  парад велосипедистів, присвячений Європейському тижню мобільності проходив Сумською вулицею (від Білгородського шосе до вулиці Квітки-Основ’яненка). А потім на вулиці Квітки-Основ’яненка були проведені різного роду презентаційні та розважальні зони, квести, та змагання з flash cross, музика і т. ін.

Презентація для громадськості проекту створення веломаршруту проспектом Науки. Активісти проекту презентували харків’янам варіанти побудови велодоріжки/велосмуги, переваги цього проекту для міста й району, запросять харків’ян до обговорення концепції та деталей веломаршруту, зберуть пропозиції для удосконалення проекту та поширять інформацію про користь розвиненої велоінфраструктури для кожного мешканця району і міста.

Всесвітній «День без авто». Цей захід проводиться для стимулювання людей до зменшення використання автомобілів. Суть полягає в тому, щоб відправитися на роботу 22 вересня пішки, на велосипеді або на громадському транспорті. 

Велосипедом на роботу. Захід, який заохочує людей використовувати велосипед як щоденний транспорт для поїздок на роботу та в інших справах. 

Перший парклет у Харкові. Парклети покликані продемонструвати альтернативну цінність міського простору, що зараз використовується під місця для паркування автомобілів. В рамках руху проти автоекспансії, парклети виступають засобом контрнаступу пішоходів задля розширенням життєвого простору мешканців міста.

Фотогалерея

28b35eb

Керівник проекту

Олександра Нарижна
тел. 095 847 48 59
alexkh_ua@yahoo.com

Участь у ЄТМ для Харкова, це можливість заявити про необхідність уважного ставлення до питань сталого розвитку міста та екологічного міського транспорту.” –

Олександра Нарижна

14237542_932141900265413_3603326149416498503_n