В Харкові затвердили концепцію велосипедного руху

14721560_1386359408071432_6361961404098253129_n

В Харкові депутати затвердили концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у м. Харкові.

«Ми розраховуємо, що нам вдасться створити велосипедну дорожню мережу по всій території міста. Таким чином, велосипеди можна буде використовувати не тільки для прогулянок та заняття спортом, але і для того, щоб без проблем добиратися на роботу. Передбачається розвиток велосипедної схеми з урахуванням велообслуговування, парковок, прокату та інше. Ухвалення концепції – це лише перший крок. Згодом профільний департамент розробить відповідну програму, і буде передбачено фінансування для реалізації цього проекту », – повідомила Тетяна Овіннікова, заступник міського голови з питань містобудування, архітектури і земельних відносин.

Міський голова наголосив, що наступним кроком планується подовжити велосипедну доріжку, що побудована цього року, а також врахувати можливість облаштування інфраструктури вздовж проспектів Гагаріна та Московського. Також Генадій Кернес закликав велосипедних активістів висловлювати свої пропозиції пані Овінніковій, а також надати список представників громадськості, які мають увійти до робочої групи з розробки програми.

Нагадаємо, що в вересні 2015 року ГО «Міські Реформи» передали перший проект концепції велоруху заступнику міського голови з питань інфраструктури Євгену Водовозову, протягом лютого – травня 2016 р. проходило доопрацювання концепції з залученням профільних департаментів міської адміністрації та представників громадськості. В травні 2016 року ГО «Міські Реформи» та велосипедисти Харкова звернулись до міського голови з проханням взяти виконання вимог громадськості під особистий контроль. 21 жовтня на відкриті міжнародного ВЕЛОФОРУМУ-2016, який проходив в Харкові, заступник міського голови пообіцяв, що концепція буде прийнята і вимоги велоспільноти будуть враховані.

Olena Chernyshova

Напишіть відгук