Становлення нового бачення розвитку українського села

IMG_0427

Українські села знаходяться у дуже складному становище. Відсутність достатнього обсягу фінансових та людських ресурсів призводить до несистемних, нераціональних реактивних дій селищних рад.

Проект «Становлення нового бачення розвитку українського села» спрямований на формування стратегії просторового розвитку сіл Введенка та Тернова Харківської області через формування діалогу між громадою та адміністрацією та залученням молодих спеціалістів в сфері архітектури та планування.

В рамках проекту проведено дослідження історичного, просторового, демографічного контексту території, проведено консультації с громадою з формування бачення розвитку сіл та розроблено першу редакцію концепції просторового розвитку сіл Введенка та Тернова, завдяки якої ці села отримають можливість підвищити якість життя та встановити курс сталого розвитку.

Постановка проблеми

Маленькі міста та села мають розвиватися в рамках актуальних для світу концепцій та трендів, зокрема: сталого розвитку, привабливості для життя, мати ідентичність, бути привабливими для розвитку унікальних для міста/села напрямків, а також бути конкурентно спроможними серед інших населених пунктів.

Сьогодні такі маленькі населені пункти не мають можливостей та досвіду для створення якісних концепції, бачень та планів з розвитку території. Як результат і без того обмеженні ресурси використовуються несистемно, територія занепадає, молоді люди їдуть і не повертаються і як результат нема кому робити зміни.

Ми плануємо провести ряд заходів в результаті яких, ми зможемо створити загальну концепцію розвитку сіл Введенка та Тернова, допомогти населенню та адміністрації сформувати своє бачення та план розвитку території.

 

Мета та завдання проекту.

Метою проекту є підвищення спроможності сіл Введенка та Тернова у напрямку якісного, актуального просторового розвитку, а також сталого розвитку територій.

Завдання проекту:

  • дослідження кластеру сіл Введеньскої сіліщної ради;
  • виявлення особливостей та перспектив розвитку;
  • створення концепції просторового розвитку сіл Введенка та Тернова;
  • залучення мешканців для розробки концепції та прийняття рішень;
  • надання сільським радам механізмів залучення мешканців до розвитку території (партисипація);
  • просвітницька робота з мешканцями міста в напрямку сталого розвитку та якісного міського простору;
  • залучення молоді до проведення дослідження та розробки концепції.

 

Цільова група проекту.

Громада та селищна рада сіл Введенка, Тернова, Світанок, Зелеий Колодязь, Зауддя.

 

Опис діяльності за проектом.

Проведено дослідження за напрямками: історія, географія, транспорт-логістика, соціологія, просторовий аналіз, а також будуть проведені зустрічі з мешканцями для виявлення проблем, ідей та нюансів життя та історій сіл. В результаті дослідження зафіксовані матеріали та підготовлено воркшоп з мешканцями сіл на тему розробки бачення розвитку територій, також проведено лекцію за темою розвитку сучасних міст та публічні простори. Після проведення всіх заходів сформовано чернетку концепції розвитку сіл та представлено її мешкацям для обговорення.

 

Географія проекту.

Проект розповсюджується на села Введенка, Тернова, Світанок, Зелений Колядязь, Зауддя Харківської області, які є цілісним кластером та підвпорядковані Введенській сіліщній раді.

 

Партнери проекту.

Введенська селищна рада в особі голови Геращенко Ганни Юріївни.

10175081_1754993478059662_348637162513260310_n

Координатор проекту

Анастасія Палій
тел. 050 302 54 53
nastyapaliyy@gmail.com

Проект реалізується за підтримки
Харківської правозахисної групи в рамках Проекту «Київський Діалог» за підтримкою Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина.