Круглий стіл “Стала мобільність Харкова”


DSC_9162

ГО “Міські Реформи” запросила представників харківської міської адміністрації, політичних партій, громадських і наукових організацій приєднатися до обговорення розвитку транспорту і інфраструктури в місті Харкові.

16 вересня відбувся круглий стіл “Стала мобільність Харкова”, який відкрив Європейський тиждень мобільності в Харкові.

Євген Водовозов, заступник міського голови з питань інфраструктури міста, офіційно відкрив Європейський тиждень мобільності, який стартував одночасно в 1643 містах світу.

Голова ГО «Міські Реформи» Олександра Нарижна передала Євгену Водовозову «Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у м. Харкові», розроблену громадською організацією «Міські Реформи» разом з велосипедною спільнотою Харкова. Велосипедна концепція містить принципи планування велосипедної інфраструктури, рекомендації щодо вибору типу інфраструктури та  схему полягання велосипедних маршрутів для всього міста. Заступник мера пообіцяв, що велосипедисти вже найближчим часом побачать новий велосипедний маршрут в місті та запевнив, що особисто приїде на велосипеді на роботу в п’ятницю 18 вересня.

Німецький спеціаліст з міської мобільності та транспортної екології – Тіло Беккер, розповів про процес планування транспортних систем в Німеччині. «В Німеччині зараз повністю змінюється підхід то транспортного планування. Раніше ми планували конкретні заходи, які необхідні для поліпшення ситуації, але на них завжди не вистачає бюджету, змінюється ситуація. Тому ми перейшли до планування показників, яких ми хочемо досягти, наприклад, процентвелосипедних поїздок в загальному розподілі пасажирських поїздок».

На круглому столі були присутні представники політичних партій «Сила людей», «Самопоміч», «Свобода», «5.10» та «ДемАльянс». Інші політичні сили міста Харкова відмовились від запрошення формувати діалог щодо розвитку транспортної стратегії Харкова.

ГО «Міські проекти» розробила та запропонувала пропозиції щодо формування транспортної стратегії міста, серед яких створення велосипедної інфраструктури, оновлення рухомого складу  та створення нових маршрутів міського електротранспорту, створення пішохідних зон та ремонт пішохідної інфраструктури, створення єдиного центру управління пасажирським транспортом в м. Харкові та інші. Пропозиції разом з декларацією «Я за Вело!» були передані представникам партій для подальшого обговорення та включення в програми партій.

DSC_8960

Всі бажаючі мешканці та гості Харкова можуть приєднатися к іншим заходам Європейського тижня мобільності (ЄТМ): Перша пішохідна вулиця, Осіній Велодень та Велосипедом на роботу.

Європейський тиждень мобільності  – це спільний проект ГО “Міські Реформи”, ВК «Харківський велосипедний союз» та  Харківської міської ради.

Городские Реформы