Kharkiv Urban Fest

2015.06.29_IMG_0238_web

Організатори:

Олександра Нарижна – куратор проекту, координатор лекційної програми;
Ірина Сальник – координатор ярмарку мікро-можливостей;
Катерина Шуміхіна – координатор воркшопу;
Анастасія Палій – дизайн;
Михайло Максимов – зв’язки зі СМІ.

В організації Урбан Фесту прийняли участь молоді активні фахівці різних галузей: архітектура, урбанізм, економіка, філологія та інші.

Мета:

Зібрати разом професійне товариство для обговорення урбаністичних підходів, сталого розвитку міста Харкова.

Цільова аудиторія:

архітектори, урбаністи, соціологи, географи, економісти, юристи, науковці, студенти, небайдужі городяни

Перший Харківський Урбаністичний Фестиваль представляв собою загальноміський захід, у рамках якого протягом двох днів були проведені лекції, презентації низових ініціатив і пропозиції для перетворення міста, воркшоп і ярмарок міських ініціатив.

Блок лекцій був спрямований на знайомство жителів з основними сучасними підходами при вирішенні завдань в місті – таких як концепція “сталого розвитку”, що таке публічний простір, учасницьке бюджетування та ін.

Лекції читали запрошені і місцеві активісти, архітектори, урбаністи, транспортні плакувальники та інші.

Воркшоп представляв собою роботу у форматі World-кафе – спільної участі як професійних діячів так і жителів міста. Вхід був вільний, в ньому міг прийняти участь кожний учасник та відвідувач фестивалю. Завдання воркшопу – обговорення розвитку міста в міждисциплінарних командах за різними напрямками.

Ярмарок низових ініціатив – це ряд вуличних “павільйонів” з інформаційними матеріалами різних міських ініціативних груп, в яких можна взяти участь, зонами спільної розробки вуличних меблів, зонами вуличного харчування, спільного урбан-городу та ін. Презентації низових ініціатив дозволили жителям міста познайомитися з вже реалізованими міськими проектами та вивчити підходи, спрямовані на поліпшення міського середовища.

Фотогалерея

28b35eb

Керівник проекту

Олександра Нарижна
тел. 095 847 48 59
alexkh_ua@yahoo.com

“Харків – це студентське місто, місто технологій. У Харкові – високий відсоток населення – це креативний клас, і це дає великий потенціал для активізації суспільства, для сталого розвитку, для великих і малих перетворень. Ми прагнемо жити в “Місті для людей”, в здоровому, дружньому, зручному та безпечному місті. Але сьогодні, як і раніше, наше місто розвивається у традиціях модернізму, які необхідно змінювати на урбаністичні походи. Ми маємо показати приклад залучення жителів до міських змін. Показати, як реалізувати свою ініціативу к в просторі міста і проінформувати про можливості самореалізації. ” –

Олександра Нарижна

афиша KH URBAN FEST-print

Доповіді участників на YOUTUBE каналі